search

Není tomu tak dávno, co krmivo pro psy neexistovalo a obyčejní lidé své psy krmili zbytky od stolu.
Někdo si může říct, že na tom nic špatného nebylo, protože se koneckonců našla celá řada psů, kteří se dožili vysokého věku, že? Ale přesto…
Výživa není záležitostí názoru. Každý živočišný druh má organismus uzpůsobený přijímání určité potravy. Od velikosti střev až po tvar zubů, vše je uzpůsobeno potravě, která je pro vás nejvhodnější, a tím pádem i nejlépe stravitelná.

Pes – „nevýhradní“ masožravec

Psi nejsou výhradní masožravci. To znamená, že jejich organismus je uzpůsobený přijímání masa, ale dokáže si poradit i s potravou, která není živočišného původu, a získávat z ní živiny.

Psi mohou jíst ovoce, zeleninu, obiloviny či luštěniny, tyto složky by však neměly být v jejich potravě zastoupeny ve stejném poměru jako u nás lidí. Pokud se rozhodneme je do psí stravy zahrnout, musíme se ujistit, že budou pro psy co nejlépe stravitelné: musí být správně připraveny či uvařeny, ale především dávkovány.

Musíte si uvědomit, že vlci, tedy přímí předkové psů, konzumují pouze malé množství rostlinného materiálu, který se nachází ve vnitřnostech jejich kořisti – žaludky a střeva býložravých zvířat samozřejmě obsahují rostliny, ovoce atp.

Proč jsou zbytky špatné?

Věděli jste, že potraviny jako například hrozny, cibule či čokoláda jsou pro vašeho psa jedovaté? Pro lidskou stravu jsou však přirozené. A my lidé jíme to, co je pro náš druh přínosné a s čím si naše těla dokážou poradit.

Vařené kosti jsou pro vašeho psa špatné, protože hrozí nebezpečí, že se roztříští a perforují jim žaludek či střeva.

Když vaříme pro lidi, nemůžeme očekávat, že zbytky jídla budou tvořit vyváženou stravu pro naše psy, tedy živočišný druh, který se od nás velmi liší a má i naprosto rozdílné nutriční požadavky.

Vyvážená strava pro delší život!

Jak vidíte, dávat psovi teplé jídlo od stolu nebo jeho pouhé přidávání k obvyklé stravě, není moc dobrý nápad.

Nejvhodnějším řešením je najít vyváženou a přírodní stravu obsahující základní živiny, které uspokojí potřeby vašeho psa, a ujistit se, že je konkrétně přizpůsobená charakteristickým rysům jeho plemene, jeho věku, typickým aktivitám atp. To je ten nejlepší způsob, jak zajistit, že váš pes bude dlouho živ a zdráv.

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie