search

Cestovat se psem přináší určitá úskalí a vyžaduje plánování předem. Ujistěte se, že máte všechny věci uvedené na seznamu níže, předejdete tak starostem a zajistíte bezpečnou a příjemnou cestu pro všechny.

  • Strava. Během cest je důležité nenarušovat a neměnit stravovací návyky vašeho psa, mohlo by to způsobit podráždění zažívání. Pokud se balíte nalehko, určitě vám přijdou vhod skládací misky na krmivo a vodu.
  • Přepravka. Pokud cestujete se psem letadlem, budete pravděpodobně potřebovat schválenou přepravku odpovídající rozměrům stanoveným aerolinkami. Zjistěte si veškeré potřebné informace předem. Pokud cestujete autem, máte více možností a můžete si sami vybrat velikost přepravky, ale mějte na paměti, že přepravky nejsou tak bezpečné jako postroje pro psy do auta. Na trhu je nyní dostupná celá řada těchto postrojů.
  • Obojek a vodítko. Ujistěte se, že pes má na obojku identifikační údaje, aby vás v případě potřeby mohl kdokoli kontaktovat. Nezapomeňte také na sáčky na psí exkrementy.
  • Mikročip. V některých zemích musí být podle zákona pes očipován.
  • Dokumenty. Některé hotely a aerolinky vyžadují příslušné dokumenty, které dokazují, že byl váš pes očkován a je zdravý. Je také dobré mít s sebou fotku vašeho psa, aby mohl být snadno vizuálně identifikován v případě, že se ztratí.
  • Jakékoli léky, které váš mazlíček případně užívá. Sehnat za ně náhradu na cestách nemusí být jednoduché.
  • Deku nebo hračku z domova. Toto sice není nezbytně nutné, ale během cest může podobná známá věc vašeho psa uklidnit. Psi, kteří jsou zvyklí na pravidelný režim, mohou jeho narušení snášet hůře – byť by šlo například o zábavný výlet na pláž.
  • Něco na uklidnění. Pokud je váš pes v autě nebo v jiných dopravních prostředcích obzvláště neklidný, zkuste požádat veterináře o vhodné prostředky na uklidnění.

Tento seznam vám pomůže zapamatovat si všechny důležité věci potřebné pro cestování s vaším mazlíčkem. Vytiskněte si kopii a přiložte ji k vašemu vlastnímu cestovnímu seznamu, zajistíte tak, že i váš pes si cestu užije stejně jako vy.

Pokud cestujete na nová místa, zvažte před cestou zdravotní prohlídku psa u veterináře.

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie