search

Štěňata jsou více než jen společníci. Jsou součástí rodiny. Takže když vaše štěně trpí citlivým zažíváním, uděláte cokoli, abyste mu ulevili. Štěňata mají zažívání často citlivější než dospělí psi, jejich trávicí soustava a imunitní systém jsou totiž stále ve vývinu. Tím, že své štěně budete krmit vysoce kvalitním a snadno stravitelným krmivem, mu pomůžete cítit se lépe. Štěňata jsou také náchylnější k infekcím způsobeným parazity v trávicím traktu, proto pokud máte jakékoli podezření, je důležité poradit se s veterinářem.

Mohlo by vaše štěně mít přecitlivělost na určité potraviny?

Nové informace naznačují, že štěňata mohou mít ještě citlivější zažívání, než jsme se původně domnívali1,2. Pokud váš pes začne vykazovat známky přecitlivělosti na určité potraviny, jako například svědění, citlivá kůže, zvracení či jiné trávicí potíže, bude nejspíše na čase konzultovat s veterinářem případné zavedení dietní stravy bez ohledu na věk.

Informace o citlivém zažívání

Citlivé zažívání může být vyvoláno celou řadou bílkovin. Opakované vystavování těmto bílkovinám pak může zvýšit pravděpodobnost, že se u vašeho psa vyvine přecitlivělost na určité potraviny. Příčinou mohou často být běžné zvířecí bílkoviny a lepek, tedy bílkovina nejčastěji obsažená v obilninách. Lepek obsažený v pšenici, ječmenu a žitě velmi často způsobuje přecitlivělost právě na lepek, zatímco například bílkoviny obsažené v rýži způsobují přecitlivělost jen zřídka. 3 V krmivu, které se skládá z mnoha složek, je velmi složité izolovat konkrétní bílkovinu, která způsobuje přecitlivělost, avšak krmivo s omezeným počtem složek vašemu psovi v tomto ohledu prospěje a sníží náchylnost k citlivému zažívání.

Pište si jídelní deníček svého štěněte

I přesto, že vaše štěně nevykazuje žádné známky přecitlivělosti na potraviny, je dobré si vést záznamy o tom, čím ho krmíte. Pokud by se u štěněte později přecitlivělost projevila, bude tak mnohem snazší identifikovat problém.

Krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Výrobky společnosti Nutro dodávají vašim štěňatům vyvážený obsah živin, aby z nich mohli vyrůst zdraví a silní psi. Krmiva pro štěňata NUTRO™ obsahují pouze jeden zdroj zvířecí bílkoviny (kuřecí či jehněčí) a snadno stravitelné zdroje sacharidů vhodné pro štěňata s citlivým zažíváním.

Bibliografie a zajímavé odkazy:

Zdroje:
1 Favrot C, J Steffan, W Seewald and F Picco. 2009. A prospective study on the clinical features of chronic atopic dermatitis and its diagnosis. “Vet Derm” 21:23-31.
2 Picco F, E Zini, C Nett, C Naegeli, B Bigler, S Rufenacht, P Roosje, ME Ricklin Gutzwiller, S Wilhelm, J Pfister, E Meng and C Favrot. 2008. A prospective study on canine atopic dermatitis and food-induced allergic dermatitis in Switzerland. “Vet Dermatol” 19:150-155.
3 Verlinden A, M Hesta, S Millet and GPJ Janssens. 2006. Food allergy in dogs and cats: a review. “Crit Rev Food Sci Nutr” 46:259-273.

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie