search

Když přijde léto, nejste sami, komu je horko. Vysoké teploty a vlhkost ohrožují i vašeho psa. Nezapomínejte tedy na rizika spojená s touto roční dobou.

Nechte psa odborně ostříhat

Vezměte svého psa ke kvalifikovanému odborníkovi a nechte ho ostříhat. Ale nikdy až na kůži, pes potřebuje ochranu před sluncem. V letních měsících je nejlepší venčit psy za rozbřesku a soumraku a v odpoledním slunci je nechat odpočívat ve stínu.

Mějte vždy po ruce vodu

Když budete se psem mimo domov, zajistěte, že bude mít dostatečný přísun vody. Pro jistotu si s sebou vezměte dvojnásobné množství vody než obvykle, aby měl váš pes stálý přístup k čerstvé vodě a mohli jste ho ve vedrech zchladit.

Najděte stín

Kdykoli jste se psem venku, najděte mu nějaký stín. Nezůstávejte příliš dlouho na přímém slunci. Stejně jako lidé se i psi mohou spálit.

Vyhýbejte se rozpáleným povrchům

Rozpálený beton či asfalt může snadno popálit psí tlapky. Omezte čas strávený na těchto površích a buďte více na trávě či chladném písku.

Pozor na přehřátí

Známky přehřátí zahrnují například nadměrné funění či potíže s dechem, zvýšený tep a frekvenci dýchání, slintání, mírnou slabost, otupělost, či dokonce kolaps. Pokud si u svého psa všimnete kteréhokoli z těchto příznaků, zamiřte do stínu, dejte psovi napít a ochlaďte ho pomocí mokrých ručníků. Pro jistotu zavolejte veterináři.

Psi a rozpálená auta se k sobě nehodí

Nikdy za žádných okolností nenechávejte psa v letních měsících zavřeného v autě. Už za několik minut může dostat úžeh a zemřít.

Přistupujte k plavání opatrně

Většina psů miluje plavání, ale někteří plavat neumí, a jiní mohou vodu dokonce i nesnášet. Dávejte proto pozor, jak váš pes ke koupání přistupuje a jak dobrý je plavec, než to budete zkoušet.

Bibliografie a zajímavé odkazy:

American Kennel Club. "Summer Safety Tips.", American Kennel Public Education. 2012. Accessed 23 Apr. 2012.
American Red Cross. "Summer Safety Tips for Pet Owners.", The American Red Cross Latest News. 2010. Accessed 23 Apr. 2012.
American Society for the Prevention of Cruelty to Animals. "Hot Weather Tips." , ASPCA Pet Care Tips. 2012. Accessed 23 Apr. 2012.
Reader's Digest Editors. "Summer Safety Tips for Dogs." , Reader's Digest Pets. 2011. Accessed 23 Apr. 2012.

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie