search

Stejně jako lidé potřebují i psi správný poměr bílkovin, sacharidů, tuků, vody, vitaminů a minerálů, aby si udržovali zdraví a dobrou kondici. Zdravé krmivo NUTRO™ naštěstí zajistí, že váš pes dostane vše, co potřebuje. Níže se můžete dozvědět více o živinách, které váš pes potřebuje, aby zůstal ve skvělé formě.

Bílkoviny

Bílkoviny jsou nezbytné živiny, které fungují na buněčné úrovni a udržují základní tělesné funkce. Pomáhají tvořit nové buňky a protilátky, udržovat imunitní systém, posilovat svalstvo a mají také celou řadu dalších funkcí.

Bílkoviny se skládají z aminokyselin. A stejně jako pro lidi jsou některé z těchto aminokyselin nezbytné i pro psy. Celkem existuje 22 aminokyselin. Některé z nich psí organismus vyrábí sám, ale jiné musí získávat zvenčí. Krmivo NUTRO™ obsahuje všechny důležité aminokyseliny potřebné pro to, aby váš pes zůstal zdravý. Vysoce kvalitní zdroje bílkovin pomáhají vašemu psovi posilovat svalstvo a udržovat zdravý metabolismus. Vašemu psovi bude toto krmivo chutnat a vy budete spokojení s výhodami, které mu přinese.

Sacharidy

Sacharidy jsou potřebné pro správné fungování celé řady procesů v těle vašeho psa: pomáhají se spoustou věcí od dodávání energie až po poskytování nezbytné vlákniny pro správný chod zažívacího traktu. Škroby obsažené v sacharidech jsou v těle štěpeny na glukózu, kterou mnoho buněk využívá k získávání energie.

Sacharidy se dělí na složité a jednoduché. Ty jednoduché tělo vašeho psa snadno zpracuje, ty složité však musí být dále rozštěpeny, aby mohly přinést užitek. Složité sacharidy také poskytují vlákninu, jež prospívá trávení. Různá složení krmiva NUTRO™ obsahují různé zdroje sacharidů, které pomáhají se správným vstřebáváním živin.

Tuky

Tuky jsou důležité pro pokožku vašeho psa. Esenciální mastné kyseliny pomohou vašemu psovi udržet lesklou srst a předejít vysychání pokožky. Esenciální mastné kyseliny omega-6 a omega-3 pocházejí ze zdrojů, jakými je například slunečnicový olej. Krmivo NUTRO™ obsahuje obě tyto kyseliny, a dodává tak psovi jejich potřebné množství.

Vitaminy a minerály

Stejně jako lidem pomáhají vitaminy a minerály i vašemu psovi udržovat správné tělesné funkce. Například vitaminy C a E jsou antioxidanty, které jsou důležité pro imunitu a metabolismus tuků.

Existuje několik druhů vitaminu B, z nichž každý je pro vašeho psa důležitý jiným způsobem. Biotin, riboflavin a niacin mu pomáhají syntetizovat glukózu, prospívají pokožce a srsti a chrání ji. Minerál zinek pak pomáhá pokožku udržet hydratovanou a je důležitý pro tvorbu buněk.

Voda

Voda je hlavní složkou těla – jak pro lidi, tak i pro psy. Bez vody tělo nedokáže fungovat. I voda obsahuje živiny, napomáhá trávení, udržuje tělesnou teplotu, chrání klouby a mnohé další věci.

Je tedy velmi důležité, aby váš pes měl každý den přístup k čerstvé a čisté vodě. Psi sami o sobě pijí dostatečně, aby se hydratovali, ale někdy, často z důvodu nemoci či přepětí, mohou být dehydratovaní. Pokud se obáváte, že je váš pes dehydratovaný, promluvte si ihned s veterinářem.

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie