search

Jak malá, tak i velká plemena psů potřebují specifické složení krmiva, které uspokojí jejich jedinečné a rozdílné potřeby. Zjistěte, jak tvorba stravovacích návyků vytvořených na míru podle velikosti plemena vašeho psa může vašemu mazlíčkovi prospět.

Malá plemena

Vyvážená strava pro každou etapu života

Štěňata malých plemen rostou velmi rychle a fyzické dospělosti dosahují už v 8 měsících. To je o mnoho dříve než v případě velkých plemen, která mohou dosáhnout dospělosti až v 18 měsících.

Průměrná délka života u malých plemen bývá zhruba o 7 let delší než u velkých plemen. Vzhledem k jejich delšímu dožití stráví tato plemena většinu svého života jako dospělí a starší psi. Doporučujeme tedy přizpůsobit složení krmiva etapě života vašeho psa (štěně, dospělý pes, starší pes), a zajistit mu tak optimální a zdravou stravu. Krmivo pro malá plemena by mělo obsahovat upravené množství bílkovin a tuků, aby uspokojilo jejich energetické potřeby a vyhovovalo jejich metabolismu. Všechna naše krmiva NUTROTM pro malá plemena jsou vytvořena s optimálním složením vhodným pro psy malých plemen.

Antioxidanty

V krmivu pro malá plemena by měl být obsažen vitamin E, vitamin C a taurin. Tyto látky pomáhají chránit buňky před poškozením způsobeným stárnutím a vnějšími vlivy a posilují imunitní systém.

Skvělá chuť

Centrum pro zvířecí výživu ve Walthamu stanovilo optimální velikost, tvar, úroveň vlhkosti a nutriční profil krmiva pro malá plemena tak, aby pro ně bylo co nejstravitelnější. Výzkumy ukazují, že malá plemena častěji odmítají krmivo a jsou nekonzistentní, pokud jde o objem krmiva zkonzumovaného za den. Majitelé psů malých plemen proto častěji přistupují ke změnám v krmení a dávají svým mazlíčkům například zbytky od stolu, což zvyšuje riziko, že budou psi trpět výživovou nerovnováhou, mohou být vybíraví nebo mít nadváhu. Naše suchá krmiva mají díky vysoce kvalitním ingrediencím skvělou chuť, kterou si psi malých plemen oblíbí, a dostane se jim tak správné porce živin, které potřebují.

Navrženo pro zdravé zuby

Kvůli jejich menším tlamám hustě osazeným zuby jsou u psů malých plemen častá zubní onemocnění. Zhruba 53 % psů malých plemen ve věku 8 až 15 let má zubní kámen a zhruba 18 % má zánět ozubnice*. Jedinečné složení našeho krmiva pomáhá s přirozeným čištěním zubů, a zabraňuje tak hromadění plaku a vzniku zubních kazů.

Omega-6 mastné kyseliny a zinek

Kvůli častému stříhání a suchému vzduchu z vytápění a chlazení vnitřních prostor je mnoho malých psů náchylných k potížím s kůží a srstí. Centrum pro zvířecí výživu ve Walthamu prokázalo, že kombinace omega-6 mastných kyselin (kyseliny linolové) a zinku zvyšuje lesk srsti a zlepšuje hydrataci psí pokožky.

Vyzkoušejte NUTROTM Tato přírodní krmiva mají správný obsah tuku a bílkovin pro psy malých plemen.

Velká plemena

Vyvážená strava pro každou etapu života

Stejně jako u malých plemen se i u velkých plemen výživové potřeby jejich diet mění s věkem. Je tedy důležité přizpůsobit krmivo věku vašeho psa. Štěňata větších plemen přestávají růst až v pozdějším věku a potřebují dohled, aby se předešlo růstovým abnormalitám.

Kvůli jejich unikátnímu tempu růstu je důležité, aby mladí psi velkých plemen mezi 6 měsíci a 2 roky věku dostávali vyváženou stravu, kterou potřebují pro správný růst bez nadbytku kalorií.

Ideální poměr bílkovin a tuků pomáhá štěňatům správně růst a mladým a dospělým psům udržovat správnou váhu. Kvalitní přírodní bílkoviny pomáhají při růstu a formování svalstva a zlepšují trávení. Správné krmení s optimálním obsahem vápníku a fosforu také zpevňuje kosti.

Péče o klouby

Vzhledem k jejich velikosti a míře namáhání je potřeba věnovat zvýšenou pozornost kloubům psů větších plemen. Pro správnou výživu chrupavek a pojivových tkání je potřeba správné množství přírodního glukosaminu a chondroitinu, přirozené zdroje omega-3 mastných kyselin a také antioxidanty jako vitamin E, zinek a mangan.

Péče o zažívání

V porovnání s menšími plemeny mají psi větších plemen vyšší propustnost střev a kratší trávicí proces. To vede ke zvýšené vlhkosti exkrementů a řidší stolici. Pro zachování správné funkce trávicího traktu a zdravé stolice potřebují psi větších plemen správný poměr vlákniny z přirozených zdrojů. Dobře stravitelné zdroje bílkovin navíc pomáhají snižovat množství nestrávených bílkovin, které dosáhnou tlustého střeva.

Vyzkoušejte krmivo NUTROTM pro velká plemena. Tato přírodní krmiva mají správný obsah tuku a bílkovin pro psy velkých plemen.

Bibliografie a zajímavé odkazy:

The Waltham Centre for Pet Nutrition
* Data on file at The NUTRO™ Company, 2011

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie