search

Díky moderní veterinární péči a vědecky vyvinutému přírodnímu krmivu pro starší psy je v současné době běžné, že se malá plemena dožívají 15 a více let. Průměrný věk dožití vašeho plemena se dozvíte od chovatele, veterináře či ve zverimexu, ale obecně lze říci, že malá plemena se dožívají vyššího věku než větší plemena. S dobrou lékařskou péčí, zdravou a vyváženou stravou a dostatkem péče, zájmu a lásky z vaší strany prožije pes s vaší rodinou mnoho šťastných let.

Psi a lidé jsou si až pozoruhodně podobní

Jak stárneme, nejsme už tak aktivní, ochabují nám svaly a řídnou nám kosti. Naše zažívání už nefunguje tak dobře, chuťové buňky ztrácí citlivost, kůže vysychá a loupe se a klouby tuhnou. Věnujte svému staršímu psovi trochu více pozornosti a péče.

U staršího psa hlídejte váhu

Je důležité, abyste u svého staršího psa pravidelně kontrolovali váhu. Nadměrná váha příliš namáhá jeho srdce, kosti a další orgány. Krmte svého psa podle doporučení na obalu krmiva a pamatujte: žádné zbytky od stolu!

Nepřepínejte je

I starší psi si rádi hrají, ale jejich kyčle a klouby mohou trpět artritidou (obzvláště u některých plemen). Také se dříve unaví. Sledujte, jak je váš pes aktivní, když je unavený, většinou si hrát přestane.

Přizpůsobte krmivo věku vašeho psa

Jakmile váš pes zestárne, je i navzdory jeho stále mladému vzhledu důležité upravit mu dietu tak, aby byla vhodná pro psy seniory. Krmivo NUTROTM pro starší psy prospívá zdraví a kondici vašeho psa. Pokud má váš pes potíže se žvýkáním, oznamte to veterináři. Jak psi stárnou, často se snižuje i jejich chuť k jídlu. Můžete ji podpořit smícháním navlhčeného krmiva se suchým.

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie