search

Když nakupujete krmivo pro vaše mazlíčky, nepochybně si všimnete, kolik různých produktů je na trhu k dispozici – a neliší se pouze chutí, jsou také rozdělené podle věku. Krmiva pro štěňata, dospělé a starší psy jsou navržena tak, aby uspokojila specifické potřeby vašeho psa během různých etap jeho života.

Štěnata

Protože jejich těla rostou a mění se každým dnem, potřebují štěňata v krmivu vyšší obsah živin než dospělí či starší psi. Štěňata jsou také mnohem aktivnější než dospělí či starší psi, což znamená, že potřebují více kalorií. Jakmile matka přestane štěně kojit, je důležité přejít na vysoce kvalitní krmivo speciálně uzpůsobené pro štěňata a zajistit, aby z vašeho štěněte vyrostl co nejzdravější a nejsilnější pes.

Štěňata je potřeba krmit často: až do věku 6 měsíců je ideální krmit je třikrát denně a poté dvakrát denně.

Dospělí psi

I ve středním věku potřebují psi krmivo speciálně uzpůsobené pro tuto etapu jejich životů. Pokud budou dospělí psi dostávat krmivo pro štěňata, existuje riziko, že budou vstřebávat příliš mnoho kalorií a přiberou. Pokud budou dostávat krmivo pro starší psy, nemusí jim naopak příjem kalorií stačit. Je tedy velmi důležité, aby dospělí psi dostávali krmivo se správným poměrem živin. Krmivo NUTROTM nabízí široký výběr krmiv a dostatečné množství možností, jak předcházet jakýmkoli zdravotním nesnázím, které mohou vašeho psa postihnout (například alergie na určité složky krmiva, kožní či zažívací potíže a jiné).

Starší psi

S přibývajícím věkem u psů klesá míra jejich aktivity a mění se potřeba živin. Potřebují například více vlákniny, která zajistí, že jejich trávení bude i nadále fungovat tak, jak má. Krmivo pro starší psy obsahuje méně kalorií, ale stále má vyvážený obsah živin vhodný pro tuto životní etapu vašeho psa.

V jakém věku lze vašeho psa považovat za staršího psa? To záleží na mnoha faktorech. Menší psi se většinou dožívají vyššího věku, proto se za starší psy dají považovat později než velká plemena. Obecně však můžeme říci, že za staršího lze považovat psa v momentě, kdy dosáhne poloviny či dvou třetin průměrného dožití svého plemene.

Březí a kojící feny

Březost a kojení štěňat může fenu stát obrovské množství sil – bude tedy ze stravy potřebovat získávat více živin. Březí a kojící feny mohou dostávat krmivo pro štěňata, které zaručí, že budou jejich výživové potřeby v tomto specifickém období uspokojeny. Správné dávkování zjistíte na obalu krmiva. Bez ohledu na věk vašeho psa je velmi důležité krmit ho vysoce kvalitním a přírodním krmivem se správným poměrem tuků, sacharidů, bílkovin, vitaminů a minerálů. Krmivo NUTROTM dokáže uspokojit výživové potřeby vašeho psa v každém věku a je vhodné i při různých zdravotních obtížích. Prohlédněte si náš sortiment, pomocí filtru na levé straně stránky můžete najít to nejlepší krmivo pro vašeho mazlíčka.

Bibliografie a zajímavé odkazy:

Puppy Food: Types, Feeding Schedule and Nutrition by Elizabeth Lee
Senior Dog Food: Meeting Aging Canines’ Nutritional Needs by Katherine Kam
Does Dog Age Warrant a Change in Diet?  by VetInfo.com

VYBRANÉ
PRODUKTY

DALŠÍ TIPY
OD NUTROTM

VĚŘÍME,
ŽE KRMIT ČISTĚ ZNAMENÁ DÁVAT NAŠIM MILÁČKŮM TO NEJLEPŠÍ

Simple

ČISTÉ

Pečlivě připravená krmiva plná chuti a bohatá na živiny. Vyrobena bez geneticky modifikovaných surovin. Žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Žádná kukuřice, pšenice, sójová bílkovina ani mléčné výrobky.

Purposeful

AUTENTICKÉ

Srozumitelné složení. Každá složka má přesný účel pro výživu a lze ji snadno rozpoznat. Vysoce kvalitní zdroj bílkovin je vždy složkou číslo jedna.

Trustworthy

SPOLEHLIVÉ

Suroviny pocházející od prověřených dodavatelů, krmivo je připravováno v prověřené továrně pod přísnou kontrolou kvality a bezpečnosti.

Nastavení souborů cookie